سرویس
پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۳ / Mar 05 2015
تعداد اخبار: 9
01-825.jpg

درخواست افزایش 57 درصدی دستمزد کارگران روی میز شورای عالی کار

علیرغم حضور وزیران اقتصادی در جلسه دستمزد شورای عالی کار، به دلیل اختلاف میان نمایندگان گروه کارگری و کارفرمایی سر میزان افزایش دستمزد کارگران، این نشست بی نتیجه پایان یافت.

از دوشنبه بازار اینترنتی تا راه‌اندازی مجدد سیم‌کارت‌های قطع‌شده

مدیر مرکز توسعه تجارت الکترونیک اعلام کرد که قرار است از دوشنبه به مدت یک هفته بازاری با عنوان "دوشنبه بازار اینترنتی" با هدف گسترش فضاهای خریدهای اینترنتی و خریدهای ارزان‌تر برگزار شود.

وضعیت کیفی سنگین وزن‌های خودرویی

میانگین کیفیت خودروهای سنگین تجاری تولیدی در بهمن ماه امسال افزایش یافته است.

نایب رئیس انجمن سنگ آهن:قیمت سنگ آهن چشم‌انداز روشنی ندارد

نایب رئیس انجمن سنگ آهن گفت: با وجود اینکه مهم‌ترین اصل در بخش سنگ آهن، قیمت است، چشم‌انداز روشنی در این زمینه وجود ندارد و با توجه به شرایط جهانی و کاهش نرخ رشد اقتصادی چین، پیش‌بینی‌ می‌شود صنعت سنگ آهن در دو سال دیگر بهبود یابد.

خبر خوش برای جاماندگان از یارانه

درحالی با ثبت نام مجدد از متقاضیان دریافت یارانه نقدی تعدادی موفق به ثبت نام نشده و دچار مشکل شدند که قانون بودجه سال آینده دولت را موظف کرده تا این افراد را به لیست یارانه بگیران اضافه کند.

رییس اتحادیه اعلام کردثبات قیمت آجیل و خشکبار تا پایان سال

رییس اتحادیه خشکبار و آجیل‌فروشان تهران اعلام کرد: با وجود افزایش تقاضا در این ایام، قیمت انواع خشکبار تا پایان سال تغییری نمی‌کند و واحد‌های صنفی در دی و بهمن‌ ماه اجناس خود را تهیه کرده‌اند و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

با تغییرات تورمی بهمن‌ماه ثبت شدریزش 15 درصدی تورم/گروه بهداشت‌و درمان در صدر ایستاد

با ادامه روند کاهشی تورم در بیش از یکسال گذشته، در 11 ماهه امسال 15 درصد از نرخ آن کاسته شده است.

فولاد بافق و دست‌های پشت پرده

طرح فولاد بافق که جزو یکی از هشت طرح فولادی است اکنون به دلیل برخی مشکلات و کارشکنی‌ها در آستانه تعطیلی قرار گرفته تا جایی که به گفته مدیر عامل مجتمع معدنی و صنعت آهن و فولاد بافق با کاهش ناگهانی مجوز تولید واحد گندله‌سازی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت از پنج میلیون تن به ۲.۶ میلیون تن، اوضاع این طرح بسیار آشفته شده است.

نقش مالیات در ایران آینده

یک کارشناس مالیاتی معتقد است درآمدهای مالیاتی می‌تواند بیش از 40 درصد تولید ناخالص داخلی را تامین کند و ما را به اهداف افق 1404 برساند.

فاصله زیاد گاز گم شده در ایران با استانداردهای جهانی

معاون شرکت ملی گاز تاکید کرد: میزان گاز گمشده در کشور در مقایسه با استانداردهای جهانی فاصله بسیاری دارد.

افزایش مبلغ وام مسکن منتظر چراغ سبز بانک مرکزی

هرچند هنوز هیچ یک از طرح‌های تسهیلاتی دولت یازدهم در حوزه مسکن اجرایی نشده و به احتمال قوی ارائه وام‌ مسکن با نرخ‌های جدید به سال آینده موکول خواهد شد، اما به‌نظر می‌رسد هنوز در سقف مبلغ این تسهیلات نیز اجماع نظر به وجود نیامده است و با وجود عدم اقبال بانک مرکزی هنوز وزارت راه تسهیلات 80 میلیون تومانی را از دستور کار خارج نکرده است.

دلیل افزایش قیمت گوشت برزیلی اعلام شد

رییس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گاوی استان تهران از افزایش 10 تا 12 درصدی قیمت گوشت منجمد برزیلی خبر داد و درباره دلیل آن توضیح داد.

تسهیلات 30 درصدی بانک‌ها هم گره بنگاه‌های صنعتی را باز نکرد

مدت زیادی است که بنگاه‌های صنعتی کشور هر روز از کمبود نقدینگی می‌نالند و حتی با اختصاص 30 درصد از تسهیلات بانکی به این بخش، هنوز گره‌ای از کار آن‌ها باز نشده که وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید دارد نباید در دادن وام به صنایع سخت گیری شود و تسویه کامل بدهی تسهیلات قبلی برای ارائه وام جدید، قانونی نادرست است.

معاون وزیر نفت:وزارت نفت راهبردهای سیستم‌های اندازه‌گیری نفت‌وگاز را تدوین می‌کند

معاون وزیر نفت در امور مهندسی از تدوین راهبردهای کلان و یکپارچه وزارت نفت در حوزه سیستمهای اندازه گیری نفت و گاز (میترینگ) خبر داد.

650 تومان تا یکسان‌سازی نرخ دلار

با گذر امروز دلار از 2780 تومان، فاصله این ارز با نرخ بازار آزاد به 650 تومان رسید.

دبیر انجمن صنفی قند و شکر به ایسنا اعلام کردفروش شکر به قیمت پارسال به دلیل انباشتگی

دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر از بی‌نیازی کشور از واردات شکر تا ابتدای پاییز سال آینده خبر داد و گفت: علی‌رغم این‌که قیمت شکر برای امسال کیلویی 2100 تومان مصوب و اعلام شد، به دلیل انباشتگی این محصول، هر کیلو شکر به قیمت پارسال ( 1950 تا 1970 تومان) فروخته می‌شود.

ایران دقیق‌ترین سیستم‌های اندازه‌گیری مواد نفتی را دارد

مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی تاکید کرد ایران دقیق ترین سیستمهای اندازه گیری مواد نفتی را دارد.

کاهش قیمت اوراق تسهیلات مسکن

بعد از افزایش 8 هزار تومانی قیمت اوراق تسهلات مسکن در هفته گذشته، قیمت این اوراق در هفته جاری متعادل تر شد و به همان قیمت 80 هزار تومان رسید.

رییس انجمن صنایع سلولزی:افزایش قیمت دستمال کاغذی تخلف است

در پی افزایش قیمت برخی از برندهای دستمال کاغذی در بازار مصرف، رییس انجمن صنایع سلولزی اعلام کرد که در سال جاری مجوز افزایش قیمت برای دستمال کاغذی نداشتیم و با تعیین سقف قیمت در سال گذشته، حتی قیمت‌ها را کاهش هم داده‌ایم.

معدن راهی برای گذر از تحریم‌های نفتی

نایب رئیس خانه معدن ایران گفت: با توجه به کاهش قیمت نفت و راهبرد کشور در چارچوب سیاست اقتصاد مقاومتی گذر از تحریم، می‌توانیم اقتصاد بدون نفت را با اتکا به منابع داخلی به ویژه بخش معدن تجربه کنیم.

رییس سابق سندیکای کارخانه‌های چای:چایکاران در خیابان‌ها قدم می‌زنند!

دولت باید با ارائه تمهیداتی، ناامیدی را از صنعت چای بردارد تا کشاورزان به باغات برگردند؛ اکنون شرایط به گونه‌ای شده که کشاورزان در خیابان‌ها قدم می زنند.

13:50 تهران / 10:20 GMT
پربازدیدترین : اقتصادي
آخرین اخبار : اقتصادي
ایسنا+
دیگر رسانه‌ها