سرویس
سه‌شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ / Apr 21 2015
تعداد اخبار: 24
8888-24.jpg

مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی خبر دادموافقت اولیه بانک مرکزی با وام 60 میلیونی خرید مسکن

مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی اعلام کرد که طرح پیشنهادی بانک مسکن برای افزایش وام خرید مسکن به 60 میلیون تومان با نظر موافق در حال بررسی است.

وزیر اقتصاد اعلام کردآغاز حذف یارانه پردرآمدها

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه فرآیند حذف یارانه افراد پردرآمد شروع شده است، در عین حال گفت:‌ تعداد حذف شدگان از لیست یارانه بگیران قابل ملاحظه نیست.

صنعت هوایی ایران و چالشی به نام «هما»

هرچند نزدیک به هشت سال از زمانی که نام شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) در فهرست شرکت‌هایی که باید در مسیر خصوصی‌سازی قرار بگیرند گذشته است، اما هنوز نه تنها این اقدام عملی نشده که حتی تکلیف این شرکت هواپیمایی نیز نامشخص است.

یک اقتصاددان:تحریم فرصتی برای تغییر رویکرد از اقتصاد نفت‌زده به اقتصاد مقاومتی بود

یک اقتصاددان گفت: تحریم با همه‌ی محدودیت‌هایش برای اقتصاد ایران یک فرصت برای تغییر رویکرد از اقتصاد نفت‌زده به اقتصاد مقاومتی بود.

استارت رقابت غول‌های نفتی برای ورود به ایران

در آستانه توافق هسته‌ای احتمالی بین ایران و قدرتهای جهانی و چشم انداز لغو تحریم‌ها، شرکت‌های بزرگ نفتی جهان یکی پس از دیگری برای بازگشت به ایران و باز کردن جایی در صنعت نفت آینده‌دار و دارای پتانسیل آن ابراز تمایل می‌کنند.

شروط بقای خودروسازان چینی در بازار ایران

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: در صورت وقوع توافق هسته‌ای و ورود خودروسازان جهانی، خودروسازان چینی باید خود را برای رقابت با این شرکتها در ایران آماده کنند.

بازنگری در نحوه حضور خلبانان نظامی در پروازهای غیرنظامی

مدیرکل دفتر گواهینامه ها، امتحانات و امور پزشکی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: دستورالعمل های مربوط به تبدیل گواهینامه های خلبانان نظامی به غیر نظامی و همچنین روش اجرایی تایید و پذیرش گواهینامه های خلبانان خارجی که در سال 1389 تدوین شده بود بازنگری شد.

در بازار چین انجام می‌شودعرضه خودروهای هیبریدی تویوتا

تویوتا موتور که بزرگترین خودروساز جهان از نظر حجم فروش است، قصد دارد امسال در چین دو خودروی هیبریدی عرضه کند.

سال گذشته انجام شدواردات 700 تن گوشی تلفن همراه

در سال گذشته اگرچه میزان واردات گوشی تلفن همراه به کشور از نظر وزنی تفاوت چندانی با سال 1392 نداشت اما ارزش واردات این کالا به دلیل افزایش قیمت آن، نزدیک به یک و نیم برابر افزایش پیدا کرد.

قطب دریایی شمال کشور در مسیر توسعه

پس از آنکه برنامه‌های وزارت راه‌ و شهرسازی برای توسعه دو بندر رجایی و بهشتی در خلیج فارس وارد مرحله‌ی اجرایی شد، حالا معاون وزیر در رابطه با توسعه بندر امیرآباد به عنوان قطب دریایی شمال توضیحاتی ارائه کرده که نشان از اهمیت این بندر در برنامه‌های سازمان بنادر دارد.

مدیر عامل اپراتور اول اعلام کردسرعت توسعه کم شد؛ اختلالات موبایل کاهش یافت

مدیر عامل اپراتور اول ارتباطی کشور معتقد است: با توجه به این‌که تمام مدیران از سیم‌کارت‌های اول استفاده دارند کوچک‌ترین تغییری در خدمات اپراتور اول به سرعت مشاهده می‌شود و گستردگی شبکه همراه اول و حساسیت آن ایجاب می‌کند که مسوولین و نمایندگان مجلس حساسیت بیشتری بر روی آن داشته باشند.

قیمت برخی خودروهای داخلی کاهش یافت

قیمت برخی خودروهای داخلی در بازار آزاد کاهش یافته است.

همه مشکلات مدیران اپراتورهای موبایل ایران

کاهش جدی درآمدها، تعرفه‌های گمرکی و سخت‌گیری‌ها و مانع تراشی شهرداری برای نصب تجهیزات مخابراتی مهمترین مشکلاتی بود که مسوولان اپراتورهای موبایل مطرح کردند.

رییس سازمان حفظ نباتات به ایسنا اعلام کردبیش از 90 درصد محصولات کشاورزی سالم هستند

رییس سازمان حفظ نباتات ضمن انتقاد از اینکه چرا بخش کشاورزی که تامین کننده امنیت غذایی کشور و منشأ سلامت مردم است هیچ سهمی از یارانه سلامت ندارد، گفت: بیش از 90 درصد محصولات کشاورزی ایران سالم هستند که صادرات به کشورهای مختلف، گواه این موضوع است.

اکسپریا Z4 رونمایی شد

شرکت سونی امروز (دوشنبه) به طور رسمی از تازه‌ترین پرچمدار خود یعنی اکسپریا Z4 رونمایی کرد.

11:01 تهران / 6:31 GMT
پربازدیدترین : اقتصادي
آخرین اخبار : اقتصادي
ایسنا+
دیگر رسانه‌ها