سرویس
سه‌شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ / Sep 02 2014
تعداد اخبار: 10
1409557833652_borna ghasemi-3.jpg

نوبخت خبر دادرشد اقتصادی مثبت شد/احیای سازمان مدیریت تا یک ماه دیگر

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور از افزایش رشد اقتصادی به مثبت یک درصد تا پایان شهریورماه و همچنین تشکیل سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی حداکثر تا ماه آینده خبر داد.

در ستاد تنظیم بازار مصوب شدافزایش 500 تومانی قیمت مرغ تنظیم بازاری

رییس انجمن صنفی پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی کشور از افزایش 500 تومانی قیمت گوشت مرغ تنظیم بازاری در جلسه هفته گذشته ستاد تنظیم بازار خبر داد و گفت: در حال حاضر قیمت مصوب این محصول کیلویی 7100 تومان است.

با وجود درخواست افزایش 6 میلیون تومانی وام مسکن روستایی 3 میلیون تومان افزایش یافت

مبلغ وام خرید مسکن روستایی که از سال گذشته در حال بررسی برای افزایش بود نهایتا افزایش یافت اما نه طبق آنچه مسئولان بنیاد مسکن درخواست کرده بودند چراکه طبق این درخواست، وام مسکن روستایی باید 18 میلیون تومان در نظر گرفته می‌شد اما هیات وزیران سقف این وام را 15 میلیون تومان اعلام کردند.

حکم ساخت و سازهای غیر قانونی در شمال کشور چیست؟

معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: اگر ثابت شود نهادی در صدور مجوز ساخت و ساز تخلف کرده، قطعا مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

امید به واردات گاز ایران دفن می‌شود!نگرانی منابع پاکستانی از احتمال صادرات گاز ایران به اروپا

روزنامه اکسپرس تریبون با اشاره به سازش‌های اخیر بین ایران و غرب این نگرانی را مطرح کرد که ممکن است کشورهای اروپایی جای پاکستان را به عنوان واردکننده گاز ایران بگیرند.

رییس‌کل بانک مرکزی:حذف ربا نقطه شروع بانکداری اسلامی است

حذف ربا از بانکداری نقطه شروع ایجاد بانکداری اسلامی است.

اعتراف وزیر اقتصادهنوز با نظام بانکداری اسلامی فاصله زیادی داریم

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت که نظام بانکی هنوز با نظام بانکداری اسلامی فاصله زیادی دارد و خواست مراجع عظام و مردم را برآورده نکرده است.

بررسی قیمت دام و گوشت در 6 ماه اخیرصادرات دام و ابهام گرانی گوشت در بازار

در حالی که پس از آزاد شدن صادرات دام زنده برخی کارشناسان معتقد به افزایش قیمت گوشت قرمز به دلیل کمبود احتمالی در ایام پرمصرف مانند عید قربان هستند وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: این صادرات به دلیل مازاد تولید و ذخایر موجود در داخل است و باعث گرانی گوشت نمی‌شود.

30 سال تا اتمام خطوط ریلی نیمه‌تمامکلنگ‌زنی تا اطلاع ثانوی ممنوع!

9000 کیلومتر کلنگ‌زنی و بودجه برای ساخت 300 کیلومتر؛ این یعنی اگر ساخت هیچ پروژه جدیدی آغاز نشود تنها برای تکمیل آنچه آغاز شده 30 سال زمان احتیاج است.

بازگشت مجدد هواپیمای آتا به مهرآباد به دلیل نقص فنی

پرواز 5202 شرکت هواپیمایی آتا که قرار بود صبح امروز - دوشنبه - تهران را به مقصد تبریز ترک کند، پس از دقایقی از پرواز به دلیل نقص فنی مجبور به بازگشت مجدد به فرودگاه مهرآباد شد.

رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران:آناناس ارزان شد/خیار هم‌چنان گران است

رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران از ارزان شدن قیمت آناناس و ادامه دار بودن گرانی خیار خبر داد.

عضو شورای عالی فضای مجازی تاکید کردافزایش پهنای‌باند شبکه ملی اطلاعات را به حاشیه نبرد

عضو شورای عالی فضای مجازی با اشاره به این‌که مساله پهنای باند اینترنت با میزان دسترسی به خدمات و نیازمندی‌های افراد متفاوت است، گفت: لازم است دسترسی افراد به شبکه ملی اینترنت افزایش پیدا کند و به فراخور آن خوراک اطلاعاتی از داخل کشور تامین شود.

معاون وزیر نفت در گفت‌وگو با ایسنا تشریح کردبرنامه‌های وزارت نفت برای کاهش مصرف بنزین

معاون وزیر نفت با بیان این‌که 300 جایگاه جدید سی‌ان‌جی تا پایان سال جاری اخداث خواهد شد، گفت:مصرف سی ان جی تا پایان سال 94 به روزانه معادل 30 میلیون لیتر بنزین می‌رسد.

جدیدترین قیمت‌ خودروهای وارداتی

قیمت خودروهای خارجی در بازار به ثبات رسیده است.

وضعیت خدمات فروش و پس از فروش خودرو در ایرانجای خالی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو

کارشناسان انتقاداتی را نسبت به کیفیت خدمات ارائه شده در حوزه فروش و خدمات پس از فروش خودروهای داخلی و وارداتی مطرح می‌کنند.

اولویت‌های کشاوری چه باشد؟از زمین‌های فروشی تا بازار آشفته کشاورزی

کشاورزی به‌ عنوان یکی از مهم‌ترین محورهای توسعه اقتصادی کشور با مشکلات عدیده‌ای از جمله فروش و تغییر کاربری روزافزون زمین‌های کشاورزی تا فاصله فراوان تولید تا مصرف محصولات مواجه است که در این شرایط بهترین راهکار افزایش درآمد تولیدکنندگان از طریق افزایش بهره‌وری تولید مطرح می‌شود.

کدام بخش ارزان‌ترین شغل را دارد؟

معاون وزیر کار می‌گوید ایجاد یک شغل در کشور 300 میلیون تومان هزینه برمی‌دارد در حالی که برای ایجاد برخی شغل‌های تخصصی نظیر پتروشیمی تا 2 میلیارد تومان هم نیاز است با این حال شناسایی کسب و کارهای ارزان به دغدغه اساسی برای غالب کارآفرینان و فارغ التحصیلان دانشگاهی تبدیل شده است.

رشد 17 درصدی مصرف بنزین در شهریور

در اولین هفته از شهریور ماه سال جاری میانگین مصرف بنزین 17 درصد معادل 13 میلیون لیتر افزایش یافته واین در حالی است که میزان مصرف از مجموع حجم واردات و تولید روزانه بنزین پیشی گرفته است.

برگشت خوردن 18 هزار میلیارد تومان اسناد بانکی طی 4ماه

در چهار ماه ابتدایی سال جاری بالغ بر 387 هزار میلیارد تومان سند بانکی از قبیل چک، سفته برات و ... در اتاق پایاپای تهران مبادله شد که حدود 18 هزار میلیارد تومان سند برگشت داده شده است.

رییس مرکز توسعه IT وزارت ارشاد اعلام کردآمادگی برای نظارت بر محتوای خدمات نسل سوم اینترنت

رییس مرکز توسعه فن‌آوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به این‌که این مرکز آمادگی انجام وظایف قانونی خود درباره نظارت بر محتوای اینترنتی را دارد گفت: اگر پیوست فرهنگی مربوط به خدمات نسل سوم اینترنت به تصویب شورای عالی فضای مجازی برسد، مرکز توسعه فن‌آوری اطلاعات برای انجام وظایف قانونی خود در این زمینه آماده است.

بررسی تولید فولاد در ایران و جهانصدراعظم‌های فولاد دنیا کدامند؟

چین، ژاپن و آمریکا صدراعظم‌های تولید فولاد در دنیا محسوب می‌شوند و ایران نیز در این میان جایگاه 22 را داشته که طی 14 سال اخیر با افزایش حدود سه برابری تولید به پانزدهمین تولیدکننده این کالای معدنی دست یافته است.

08:50 تهران / 4:20 GMT
پربازدیدترین : اقتصادي
آخرین اخبار : اقتصادي
دیگر رسانه‌ها