سرویس
یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ / May 01 2016
تعداد اخبار: 56
296-13.jpg

شکست امپراطوری دلار قانون شد

با مصوبه امروز مجلس، سرانجام برنامه ششم توسعه محلی برای توسعه استفاده از پیمان‌های پولی در مبادلات تجاری ایران شد. با این قانون حذف قدرت دلار بعد از 15 سال به ایران رسیده است.

جزئیات قراردادهای اقتصادی ایران و کره جنوبی

رئیس جمهور کره جنوبی درحالی امروز وارد تهران می شود که گزارش‌ها حاکی از آن است که در جریان این سفر قرار است میلیاردها دلار قرارداد اقتصادی بین دو طرف در بخش‌های مختلف از جمله انرژی، بانک و بیمه، پروژه های زیربنایی، بهداشت و درمان، علمی به امضا برسد.

دولت بدهکارتر شد/ تسویه در کار نیست

بانک مرکزی اعلام کرد که بدهی دولت به شبکه بانکی به بالغ بر 145 هزار میلیارد تومان رسید. این در حالی است که در جریان روند فزاینده بدهی‌های دولت، معدود راهکارهای پیشنهادی برای تسویه حداقل بخشی از این طلب هم رد می شود.

سیف در مصاحبه با سی ان بی سی مطرح کردجزئیات تلاش ایران برای پذیرش در سیستم بانکی جهانی

رئیس کل بانک مرکزی ایران در مصاحبه با شبکه آمریکایی سی ان بی سی فاش کرد نمایندگان دولت ایران یک هفته پیش با سازمان بین المللی "گروه ویژه اقدام مالی" (FATF) که این کشور را در لیست سیاه سیستم مالی جهانی قرار داده است، دیدار کردند.

کاهش قیمت سکه و دلار در بازار

سکه تمام طرح جدید با 2000 تومان کاهش نسبت به روز گذشته یک میلیون و 48 هزار تومان عرضه می‌شود و دلار آمریکا 3454 تومان فروخته می‌شود که نشان دهنده کاهش 13 تومانی در مقایسه با روز گذشته است.

کاهش صادرات شیر و لبنیات/ روسیه هم کارساز نشد

سال گذشته بالغ بر 528 میلیون دلار انواع محصولات و فرآورده‌های لبنی از شیر خشک تا پنیر، ماست، دوغ و غیره به 22 کشور مختلف صادر شد که علی‌رغم اضافه شدن مشتریانی مانند روسیه، صادرات این محصولات از نظر وزنی و ارزشی با کاهش مواجه شدند.

اظهارنظر یک فعال بازار سرمایه درباره صنایع بورسی

به گفته یک کارشناس بازار سرمایه صنعت پتروشیمی علیرغم افت قیمت نفت و با اینکه اغلب محصولات آن صادراتی است، سودآوری خود را حفظ کرده است و به نظر می‌رسد که در آینده می‌تواند جایگاه اول را در صنایع کشور از آن خود کند.

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران عنوان کرد علاقمندی بیش از 40 درصد شرکت‌های آلمانی به همکاری با ایران

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: بیش از 40 درصد شرکت‌های آلمانی علاقمند به همکاری با ایران هستند.

درخواست افخمی‌راد برای سرمایه‌گذاری مستقیم و انتقال تکنولوژی کره‌ به ایران

رئیس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران در دیدار با هیاتی متشکل از سرمایه‌گذاران، نمایندگان بانک‌ها و تاجران کره جنوبی از این کشور خواست ضمن سرمایه‌گذاری مستقیم در ایران، تکنولوژی کره را به ایران منتقل کنند.

یک کارشناس حوزه پولی و مالی عنوان کردجذاب شدن بازارسرمایه برای خارجی‌ها با معاملات آتی ارز

راه اندازی معاملات آتی ارز و همچنین توسعه انتشار اوراق سلف از الزامات بازار سرمایه به شمار می رود به طوریکه بازار سرمایه از طریق این ابزارهای مالی جدید م‌ تواند ریسک سرمایه‌گذاری‌ها را کاهش و سرمایه گذاران خارجی را ترغیب کند.

حرکت امیرآباد در مسیر توسعه ادامه دارد نیم‌نگاه ایران به توسعه ترانزیت دریایی در خزر

پس از آنکه هیات‌هایی از کشورهای اروپایی در جریان مذاکرات خود با طرف‌های ایرانی صحبت های ابتدایی برای مشارکت در توسعه دریایی ایران را مطرح کرده و بسیاری از بنادر جنوبی ایران در فهرست سرمایه گذاری‌های بین المللی قرار گرفتند، حالا وقت آن رسیده تا آب‌های شمالی کشور نیز بهبود نسبی اوضاع را تجربه کنند.

امروز در وزارت صنعت نهایی می‌شودراهکارهای فروش گندم ارزان به نانوایان و صنایع

راهکارهای ارائه‌ گندم 900 تومانی به کارخانه‌داران و نانوایان در جلسه‌ای که امروز - 12 اردیبهشت ماه - به همین منظور در وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار می‌شود، نهایی و از امروز اجرایی می‌شود.

گره وضعیت کارگران چطور باز می‌شود؟

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور معتقد است: اگر آیین‌نامه تبصره 2 ماده 7 قانون کار به تصویب برسد دیگر امنیت شغلی به دغدغه‌ای برای کارگران تبدیل نمی‌شود.

کاهش قیمت دو خودروی وارداتی

هفته جاری قیمت دو مدل خودروی وارداتی در بازار کاهش یافته است.

نگرانی رییس اتاق بازرگانی نسبت به فعالیت موسسات مالی غیرمجاز

رییس اتاق بازرگانی ایران ضمن اظهار نگرانی نسبت به فعالیت موسسه‌های مالی غیر مجاز تصریح کرد: با توجه به اینکه نرخ سود بانکی با تمهیدات پولی رو به کاهش است، توصیه می‌شود سپرده‌گذاران اسیر وسوسه نرخ بالای سود بانکی در این گونه نهادها نشوند، چراکه همراه با آن ریسک از بین رفتن سرمایه نیز وجود دارد.

معاون وزیر صنعت اعلام کردبیش از هزار واحد صنعتی به تملک بانک‌ها درآمده است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در کشور 1099 واحد به تملک بانک‌ها درآمده که بیشترین تملک مربوط به بانک ملی است و از این تعداد واحد تملک شده 25 درصد غیرفعال و 75 درصد فعال هستند.

صف وام مسکن در نیمه دوم 94 طولانی‌تر شد

صف دریافت کنندگان انواع تسهیلات مسکن بانک مسکن در نیمه دوم سال گذشته 67.7 درصد نسبت به نیمه اول افزایش داشته است.

مدیرعامل توانیر به ایسنا خبر دادافزایش صادرات برق از زیر دریا

افزایش صادرات برق یکی از برنامه‌های توانیر و وزارت نیرو برای سال جاری است که بر همین اساس نیز بر اساس پیش بینی های صورت گرفته قرار است امسال 10 میلیارد کیلووات ساعت صادرات برق داشته باشیم.

مدیرعامل جدید مخابرات کیست؟

نماینده دولت در هیات مدیره مخابرات ایران به عنوان رییس هیات مدیره این شرکت شناخته شده و رسول سراییان مدیرعامل جدید مخابرات شد.

مدیرکل دفتر غله وزارت کشاورزی خبردادکاهش واردات برنج در سال گذشته

مدیرکل دفتر غله و محصولات اساسی وزارت کشاورزی از واردات 744 هزار تن برنج در سال گذشته به کشور خبر داد و گفت: این میزان نسبت به دوره‌های قبلی کاهش داشته است.

اختصاص ارز دولتی برای واردات یک محصول شیمیایی ممنوع شد

سازمان توسعه تجارت از ممنوعیت ثبت سفارش یک محصول شیمیایی از طریق ارز دولتی خبر داد.

23:47 تهران / 19:17 GMT
پربازدیدترین : اقتصادي
آخرین اخبار : اقتصادي
ایسنا+
دیگر رسانه‌ها