ايران قهرمان مسابقات كشتي نوجوانان روز جهاني كودك شد نصف طلاها را خارجيها گرفتند
تيم هاي کشتي آزاد و فرنگي نوجوانان ايران قهرماني شانزدهمين دوره مسابقات بين المللي روز جهاني کودک شدند.
به گزارش ايسنا، مسابقات يادواره شهيد حسين فهميده و شهداي استان آذربايجان شرقي در سالن شش هزار نفري پورشريفي تبريز و با حضور کشتي گيراني از کشورهاي ايران، ترکيه، آذربايجان، ارمنستان، گرجستان و عراق برگزار شد که در پايان تيمهاي کشتي آزاد و فرنگي ايران به مقام قهرماني دست يافتند.
در کشتي آزاد پنج مدال طلا به ايرانيها و پنج مدال طلا به خارجيها رسيد و پس از تيم ايران، آذربايجان و ترکيه دوم و سوم شدند.
در فرنگي نيز پنج مدال طلا از مجموع ده مدال به نمايندگان ايران رسيد و پس از تيم کشورمان تيمهاي آذربايجان و ارمنستان در جايگاههاي دوم و سوم ايستادند.
-ردهبندي انفرادي و تيمي اين رقابتها به شرح زير است:
کشتي آزاد:
42 کيلوگرم: 1- مهمت آزين خانلي (ترکيه) 2- صادق صادق اف (آذربايجان) 3- مهدي نيازي (ايران) و خيراله قهرماني (ايران) 5- احمدرضا حجبري (ايران) و هادي جوکار (ايران)
46 کيلوگرم: 1- مصطفي يعقوبي (ايران) 2- سليمان آتلي (ترکيه) 3- پيمان بياباني (ايران) و روسلان قاسم اف (آذربايجان) 5- سجاد علي فاخر (عراق) و داريوش رستمي (ايران)
50 کيلوگرم: 1- باقر سورکي آزاد (ايران) 2- علي محمدزاده (ايران) 3- ماسيم قديرلي (آذربايجان) و آرمن خاچاطوريان (ارمنستان) 5- رامز دارچيدزه (گرجستان) و روسلان سورخايف (آذربايجان)
54 کيلوگرم: 1- پرويز ابراهيم اف (آذربايجان) 2- سيدعلي محمد محمدي (ايران) 3- رضا اطري (ايران) و حسين سراجي (ايران) 5- سامان شجاعي (ايران) و جاهيد حسن زاد (آذربايجان)
58 کيلوگرم: 1- جوشن گون عظيم اف (آذربايجان) 2- رائوپي شاکول اوغلي (گرجستان) 3- بهمن تيموري (ايران) و فرزاد کوليوند (ايران) 5- ايمان باقري (ايران) و بهزاد احسان پور (ايران)
63 کيلوگرم: 1- محمد مکتب دار (ايران) 2- الچين ممدوف (آذربايجان) 3- مهمت ولکاناسان (ترکيه) و بهرام محمدقاسمي (ايران) 5- محمد رجبي (ايران) و وحيد دباغ زاده (ايران)
69 کيلوگرم: 1- حميدرضا زرين پيکر (ايران) 2- شعيب سليماني (ايران) 3- مهران لرستاني (ايران) و اميررضا افشار (ايران) 5- مصطفي سعيت تورکايا (ترکيه) و عمري گرجيدزه (گرجستان)
76 کيلوگرم: 1- علي موجرلو (ايران) 2- گئورگي مليکي شويلي (گرجستان) 3- فاتح آردين (ترکيه) و محمدعلي کلانتري (ايران) 5- امير مويد واهان (عراق) و رضا شاه محمدپور (ايران)
85 کيلوگرم: 1- ماگومد سلطان زاکادوف (آذربايجان) 2- مسعود نوري (ايران) 3- محمود آنتيس آلتون (ترکيه) و حسين شهبازي (ايران) 5- محمدعلي موثقي (ايران) و ماگومد عبدالخليل اف (آذربايجان)
100 کيلوگرم: 1- ابراهيم کاشيول (ترکيه) 2- سعيد عموزاده (ايران) 3- آلان محمد عبدالکريم (عراق) و عباس با اصل (ايران) 5- آرتور ابراهيميان (ارمنستان) و مهدي گنبداني (ايران)
رده بندي تيمي:
1- ايران 93 امتياز
2- آذربايجان 66 امتياز
3- ترکيه 65 امتياز
4- گرجستان 37 امتياز
5- عراق 27 امتياز
6- ارمنستان 22 امتياز
کشتي فرنگي:
42 کيلوگرم: 1- راميز ممدوف (آذربايجان) 2- مليک وسکانيان (ارمنستان) 3- راسيم صفربايف (آذربايجان) و ايراکي شاوادزه (گرجستان) 5- الکون حسين اف (آذربايجان) و ميساک ساهاکيان (ارمنستان)
46 کيلوگرم: 1- گيگام سرکيسيان (ارمنستان) 2- علي کلاوي (ايران) 3- گيزو ملادزه (گرجستان) و علي ممدوف (آذربايجان) 5- فليکس ترتيسيان (ارمنستان) و هادي تختاوي (ايران)
50 کيلوگرم: 1- علي ارسلان (ايران) 2- عليرضا غلامحسيني (ايران) 3- ايوب ولي پور (ايران) و مهدي رستم پور (ايران) 5- سامان رضواني پور (ايران) و باکوري گوگولي (گرجستان)
54 کيلوگرم: 1- ساگيت گوليف (آذربايجان) 2- سيد ميثم رمضاني (ايران) 3- وازگن خاچاتريان (ارمنستان) و سينا رجبي (ايران) 5- پيام رحيمي (ايران) و ميلاد ندايي (ايران)
58 کيلوگرم: 1- المان مختاراف (آذربايجان) 2- رئوف علي اکبر لي (آذربايجان) 3- رامين طاهري (ايران) و جاويد نفس اف (آذربايجان) 5- ليس صباح حسان (عراق) و سيد مجيد هاشمي (ايران)
63 کيلوگرم: 1- فرشاد بلفکه (ايران) 2- پرهام قنبري (ايران) 3- آلموز ولي يف (آذربايجان) و سجاد فرح پور (ايران) 5- گئورگي توئيدزه (گرجستان) و اورخان ممدلي (آذربايجان)
69 کيلوگرم: 1- علي شريفي (ايران) 2- حاجي مراد باقمانوف (آذربايجان) 3- آساتور آرشاکيان (ارمنستان) و صاحب دريايي (ايران) 5-گئورگي چخارتيشويلي (گرجستان) و مرصاد مرغزاري (ايران)
76 کيلوگرم: 1- ادريس ابراهيمي (ايران) 2- زوري مليکيان (ارمنستان) 3- سرخان جهانگير (آذربايجان) و مهدي ابراهيم زاده (ايران) 5- راميز نورزاف (آذربايجان) و سبحان نعيمايي (ايران)
85 کيلوگرم: 1- کارن آبکاريان (ارمنستان) 2- اميرحسين خانپور (ايران) 3- تورمن ايوب اف (آذربايجان) و مجيد محمودي (ايران) 5- گئورگي مدينارادزه (گرجستان) و نيکولاس کاخلاشويلي (گرجستان)
100 کيلوگرم: 1- آرش عرب (ايران) 2- بابک رزم پوش (ايران) 3- آرمان نظري (ايران) و امير زرين چگيني (ايران) 5- محمد بيرانوند (ايران) و حيدر عبدالرحيم غريب (عراق)
رده بندي تيمي:
1- ايران 90 امتياز
2- آذربايجان 75 امتياز
3- ارمنستان 56 امتياز
4- گرجستان 42 امتياز
5- عراق 24 امتياز
انتهاي پيام
- در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
- -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
- -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
- - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بیاحترامی به اشخاص، قومیتها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزههای دین مبین اسلام باشد معذور است.
- - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر میشود.
نظرات